+370 441 76 244

info@sptsilute.lt

Search
Close this search box.

Lietuvių kalbos mokymo(si) problemos profesinėje mokykloje: kitokio pasirinkimo galimybės

Šių metų lapkričio 3 dieną Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje vyko pirmoji respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Lietuvių kalbos mokymo(si) problemos profesinėje mokykloje: kitokio pasirinkimo galimybės“. Konferenciją organizavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos mokytoja ekspertė Daiva Trijonienė, kuri yra Lietuvos Respublikos lietuvių kalbos mokytojų sąjungos valdybos narė, atsakinga už profesinių mokyklų veiklą. Partneriais buvo pakviesti Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinis egzaminų centras, Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Konferencijos tikslas buvo suburti profesinių mokyklų lietuvių kalbos mokytojus, aptarti bendradarbiavimo ir kitokio ugdymo(si) lietuvių kalbos pamokose galimybes. Džiugu, kad susirinko daug mokytojų iš visos Lietuvos : Biržų, Marijampolės, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus ir kt. miestų. Dalyvius pasveikino garsi mūsų krašto šišioniškių tarmės žinovė – Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja Vaida Galinskienė, sužavėjusi visus šmaikščiu Pamario krašto pristatymu. ŠMM Profesinio mokymo skyriaus vyr. specialistė Jolanta Zabietienė aptarė profesinio mokymo perspektyvas. Dr. Gitana Notrimaitė-Muzikevičienė, Nacionalinio egzaminų centro Egzaminų skyriaus metodininkė, pristatė informaciją apie tai, kaip profesinių mokyklų mokiniai laiko lietuvių kalbos Valstybinį brandos egzaminą, taip pat supažindino su kitų metų egzamino naujovėmis.

Įdomius pranešimus apie klaidų klasifikaciją, lietuvių kalbos įdomybes skaitė Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros docentės Jolanta Vaskelienė ir  Rūta Kazlauskaitė. Daugiausia diskusijų vyko praktinio mokymo ir meistrystės klasėse, kur savo patirtimi dalijosi mokytojos praktikės Nijolė Bartašiūnienė, Violeta Dumčiuvienė, Vilma Dulevičienė iš  Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijos ir Vilija Šeputienė iš  Klaipėdos technologijų mokymo centro. Refleksijų metu apibendrinta, kad tokios konferencijos yra būtinos, tikslinga būtų jas organizuoti vis kitame Lietuvos regione. Aptarta galimybė burti lietuvių kalbos mokytojų, dirbančių profesinėse mokyklose, sąjungą. Norėtųsi, kad tokio tipo mokyklų lietuvių kalbos mokytojų balsas būtų svarbus, nes laukia nauji pokyčiai Vidurinio ugdymo ir Brandos egzamino programose.

Daiva Trijonienė,
konferencijos moderatorė