+370 441 76 244

info@sptsilute.lt

Search
Close this search box.

Prevencinė programa „Sniego gniūžtė“

[singlepic id=1388 w=200 h=200 float=left]Spalio  24-26 dienomis Vainuto gimnazijos dešimt 8-12 klasių mokinių dalyvavo Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos organizuotoje stovykloje „Sniego gniūžtė“. „Sniego gniūžtė“ – tai prevencinė  programa, siekianti apsaugoti bendraamžius draugus nuo alkoholio bei kitų svaigalų, o ne gydyti jau patekusius priklausomybėn.

Trijų dienų stovykloje veikla buvo  orientuota į jaunimo saviraišką  ir narkomanijos profilaktiką bei socialinių įgūdžių lavinimą. Jaunimas gavo reikiamos informacijos, išmoko ją analizuoti, įvertinti, argumentuotai išsakyti savo nuomonę. Moksleiviai mokėsi  bendrauti ir bendradarbiauti, turiningai ir įdomiai leisti laisvalaikį.

Stovykloje dalyvavo 137 mokiniai iš 14 mokyklų. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes, kur vyko įvairiausia veikla, visi susitikdavo tik bendruose užsiėmimuose. Vadovavo patys mokiniai, kuriems gana puikiai sekėsi suvaldyti savo bendraamžius. Veiklos buvo tiek, kad dirbo nuo ryto iki vakaro. Buvo naudojami įvairiausi darbo metodai: grupinis darbas, diskusijos, situacijų analizė, paskaitos, pasitikėjimo, judrūs, orientaciniai bei vaidybiniai žaidimai. Visi šie kritinį mąstymą skatinantys metodai padėjo pasiekti laukiamų rezultatų. Išsiskirti mokiniams buvo sunku, kai kuriems akyse net ašaros suspindėjo.

Vydmantų gimnazijos stovykla  „Sniego gniūžtė“ švenčia šiais metais jau dešimtmetį. Turi puikų įdirbį, tad vaikai vis dar veržiasi, jiems vis dar įdomu… Entuziastus sveikinome su dešimtuoju veiklos gimtadieniu, dėkojome, kad mus, Vainuto gimnazijos moksleivius, jau trečią kartą pakvietė į šią stovyklą.

 Elena Žąsytienė,
Vainuto gimnazijos vyresnioji  socialinė pedagogė